Saç Ekim Operasyonu Sonrası

Operasyon sonrası ekilen saçların 6 ay içerisinde % 70’i , 12 ay içerisinde % 100’e yakını çıkar.

Ekilen saçlar ense bölgesinde iki kulak arasından alındığından (erkeklik hormonundan etkilenmediği için)ömürlüktür, dökülmez.

Dikkat etmeniz gerekenler:

 • Doktorunuzun size verdiği ilaçları tarif edildiği gibi kullanmanız gerekir.
 • Operasyon sonrası 2. Ve 3. Günlerde yüzde ve ensede şişmeler olabilir. Şişlikleri en aza indirebilmek için size gösterilen şekilde buz uygulaması yapmanız ve dinlenmeniz gerekmektedir. Oluşan şişlikler 6. günde kendiliğinden inmektedir. Kişi isterse şapka takabilir. Lens kullanıyorsanız operasyondan  sonra 1 hafta takmamanız gerekmektedir.
 • Ekim yapılacak bölgeyi  travmaya maruz bırakmamanız gerekir.
 • Operasyon ertesi günlük aktivitelere
  devam edilebilir.
 • 10 gün boyunca alkol, sigara, nescafe ,kahve ve asitli içecekler içilmemelidir..
 • 2 ay deniz , hamam, sauna , çok sıcak ve soğuk ortamlarda bulunmamaları ve çok terlememeleri gerekmektedir.
 • Saç yıkama tekniği gösterildiği gibi uygulanmalıdır.
 • Ekilen saçlarda dökülme evresi olur. Bu süreç ilk 2 aydır. 2 aydan sonra çıkışlar başlamaktadır.6 ay içinde % 70, 12 ay içinde % 100’e yakını çıkar.
 • Kişi saç ekiminden  1 ay sonra saçını traş edebilir.

PRP Tedavisi

PRP tedavisi (Platelet  Rich Plasma ) kendi kanınızın işlemden geçirilerek trombositlerin ayrılması sonucu elde edilen Trombositten zengin plazmanın saçlı deriye enjekte
edilmesi işlemidir.

Aslında trombositler bir yaralanma anında hızla o bölgeye giderek ve kümelenerek önce kanamayı durdurur sonra da tamir edici hücreleri çağırırlar. Tamir edici hücreleri çağırmak için kullandıkları kimyasal faktörlere Growth Faktör (Büyüme faktörü )denir. Trombositten zengin plazmayı enjekte ettiğimiz zaman,  uyarılan hücrelerin etkisiyle doku beslenmesini arttırır, buradaki hücrelerin yenilenmesini sağlar, uyuyan saç köklerinin etkilenerek yeniden saç üretimine zemin hazırlar.

İşlem için en az 8 cc kan alınır. Bu kan özel bir solüsyon içinde santrifüj işlemine tabi tutulur. Yaklaşık 10 dakika sonra sarımsı bir sıvı şeklinde  PRP maddesi elde edilir. Bu sıvı çok ince iğnelerle saç ekilmiş veya kuvvetlendirilmesi istenilen sahalara enjekte edilir.

Tedaviye aday hastaların saçlarının tamamen dökülmemiş olması gerekmektedir. Bu yöntemle saç kökleri güçlendirilerek dökülme engellenmektedir. Tedavi seanslar halinde uygulanır. İstenen sonucun alınabilmesi için 1 kür tedavinin tamamlanması gerekmektedir. Bir kür tedavi 2 haftada bir 4 uygulamadır.

PRP terapi kendi kanınızdan alınarak yapılması nedeniyle hiçbir yan etki içermemektedir. Yapılan tedavi sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

saç-esac ekimi 6Konhair Saç Ekim Merkezi Ankarasac ekimi 4sac ekimi 3