sac Mezoterapi-0
Saç mezoterapisi saçın daha sağlıklı ve güçlü olmak için ihtiyaç duyduğu besleyici vitaminler, mineraller, bölgesel kan dolaşımını arttıracak ilaçlar gibi maddelerden oluşan bir kokteyin direkt olarak saç köküne enjekte edilmesiyle hedefe yönelen bir uygulamadır.

Bu uygulama mevcut saç köklerini kuvvetlendirirken,  incelmiş tüy biçimindeki saçlarında eski kuvvetli yapısına dönmesini sağlar.

Saç mezoterapisi mevsimsel, strese bağlı, gebelik sonrası saç dökülmesi yaşayanlar ile saçlarının mat ve cansız olduğunu düşünenler için uygun bir tedavidir.

Saç mezoterapisi 6. -8 seans uygulanabilir . Saç mezoterapisi belirgin etkisini 4.seanstan sonra gösterir.

Tedavi;  Sac dökülmesini uzun soluklu önlemekte, Saclı deride bulunan zayıflamış tüylerinin saça dönüşmesini sağlamaktadır.

Saç Mezoterapisine Kimler İhtiyaç Duymaktadır?

Saç Mezoterapisi, hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir.

Mezoterapiden fayda gören saç dökülmeleri:
– Strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri
– Gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sıralanabilir.

Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresinde görülen Erkek Tipi Saç Dökülmesi için mezoterapi uygulanması faydalıdır.

Hormonal ve genetik saç dökülmelerinde ise bu yöntem destek tedavi olarak tercih edilebilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışım içeriği kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

 

Saç Mezoterapisini Kaç Seansta ve Hangi Aylarda Uygulanır?

Kişinin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur. Her bir seans ortalama 40 dakika kadar sürer. İlk 4 seans haftada 1 kez, son 4 seans on beş günde 1 kez yapılır.

Mevsim geçişleri olan Eylül-Ekim ayları ile Nisan-Mayıs aylarında birer kez Saç Mezoterapisi yapmakta fayda vardır. Bu durum saç ekimi hastaları veya riskli hasta gurubu için daha da önemlidir.

Bazı doktorlar düzenli olarak ayda bir mezoterapi yaptırmalarını hastalarına önermektedirler.

 

Saç Mezoterapisi Sonrası Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastanın mezoterapi sonrası saçlarını yıkamaması, ıslatmaması ve herhangi bir ilaç sürmemesi gerekir. Bu kurala evde kullanılmak üzere verilmiş saç bakım kürleri de dahildir.

Sac Mezoterapisi 01sac_mezoterap02sac Mezoterapi-00