Göz Kapağı EstetiğiGöz kapağı estetiği dış dünya ile bağlantımızı sağlayan en önemli organlarımız olan gözlerin, asıl amacı koruyuculuk olan fakat zaman içinde göz kapağı düşüklüğü sorunuyla hem estetik, hem de sağlık sorunu yaşatan göz kapaklarının eski haline geri getirme operasyonlarıdır. Hastanın görüş açısını bozan sarkık üst göz kapağına müdahale edilir, yorgun, asık suratlı, yaşlı ve sağlıksız bir görüntü yaşatan göz altı torbaları alınır, kaşlar yukarı kaldırılır, yanakla göz altı arasında zamanla çöküklük oluşturan alana yağ enjeksiyonu yapılır. Göz kapağı estetiğinde lazer teknolojisinden faydalanılır ve tüm bunlar kesi yapılmadan, ameliyatsız, mikro işlemlerle gerçekleştirilir. Kısaca göz kapağı estetiğine bütün olarak bakıyor ve göz bölgesindeki olası sorunları çözümlemeye çalışıyoruz.

Göz kapağı düşüklüğü ve yaş alma
Göz kapağı estetiğinin özellikle ülkemizde sıklıkla yapılan bir operasyon olmasının nedeni, kültürel olarak, duygusal, heyecanlı ve mimiklerini çok fazla kullanan bir millet olmamızdan kaynaklanıyor. Göz ve çevresi, ince ve çok hassas bir deriden oluşan yapısıyla, tüm bu karakteristik özelliklerimize yenik düşerek, zamanından önce yıpranmaya başlıyor. Göz kapağı düşüklüğüyle kliniklerimize gelen hastalarımız en çok, sarkan bu yapının, görüş açısını bozduğundan, görebilmek için deriyi yukarı doğru çekmek zorunda kaldıklarından bahsediyorlar. Ayrıca üzgün ya da mutsuz olmamasına karşın, düşen göz kapakları sebebiyle, sürekli neşesiz ve enerjisiz gözüktüklerinden ve yaş alamaya bağlı olarak oluşan bu form kaybının göz kapağı estetiği ile düzeltilmesi amacıyla geldiklerini bildiriyorlar. Göz kapağı ameliyatı olmak isteyen kadın hastalarımızın tüm bunlara ek olarak, makyaj yapamama sorunları da gündeme geliyor.

Göz en önemli organlarımızdan birisi
Yeni tanıştığımız bir insanın ilk olarak gözlerine bakıyoruz. Bu alanda oluşan deformiteler ise, çoğu hastanın psikolojisinin bozulmasına ve orta yaşlı olmasına rağmen hayata küsmesine ve sosyal çevrelerinden uzaklaşmalarına neden oluyor. Tüm bu sorunları düşündüğümüzde, hastaya göz kapağı estetiği yapmak, ona hayatını ve sosyal yaşantısını tekrar kazandırmak anlamına geliyor.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Ayrıntıları
Gözün çevresindeki dokuların tamamı yüz güzelliğini ve genç gözükmeyi sağlayan bir yapıya sahiptir. Estetikteki yeni gelişmelerle beraber göz kapağı estetiğinde de yenilikçi uygulamalar devreye girdi. Ülkemizde özellikle göz ve çevresinde yapılacak herhangi bir operasyona, insanlar kuşku ve korkuyla yaklaşırken, artık yeni tekniklerle bu soru işaretlerine de tatminkar cevaplar verilebiliyoruz ve insanlar göz kapağı estetiğine eskiye nazaran çok daha sıcak bakıyorlar. Bu doğrultuda yaklaşık 15 seneye varan araştırmalarla, hastaya ameliyatsız göz kapağı estetiği konforunu yaşatmak için yeni teknikler geliştirdik.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği
Ameliyatsız göz kapağı estetiğini lazer kullanarak 3 aşama halinde yapıyoruz. İlk olarak düşük kaşı, alın bölgesinin hemen üzerindeki saçlı alandan mikro aletlerle giriş yapıp, yerleştirilen iplerle kaşı yukarı doğru asıyoruz. Bu şekilde göz çevresi üzerine binen ağırlık ortadan kalkıyor ve kırışıklık, sarkma ve düşüklük de düzelmiş oluyor. Lokal anesteziyle ortalama 15 dakika süren ameliyatsız göz kapağı estetiği, kesisiz bir işlem olduğundan pansuman ya da olası ameliyat risk ve komplikasyonlarını da barındırmıyor. Hasta hemen sosyal hayatına dönüş yapabiliyor. Kullandığımız bu ip, ömür boyu kalıcı medikal bir aparattır, dokuya uyumludur ve hasta yeni haliyle yaşlanmaya başlayacaktır. Eskiye dönmesi çok zordur.

İkinci aşama ise, en önemli sorunlardan bir tanesi olan, göz kapağındaki torbaların alınmasıdır. Alt göz kapağı estetiği olarak söyleyebileceğimiz bu operasyon türü, gölgenin hassaslığı sebebiyle, dünya üzerinde en zor yapılan ve hastaya iyileşme süreci açısından çok fazla zorluk yaşatan bir bölgedir. Kirpiğin altından boylu boyunca uzanan bu bölgede lenf dokusu olduğu için, operasyon geçirdiği takdirde, 3 hafta ila 3 ay arasında iyileşme süreci beklenir. Ayrıca komplikasyon oranı en fazla olan alanlardandır. Oluşabilecek herhangi bir sorunda düzeltilmesi çok zor ve tekrar eski haline getirilmesi mümkün olmayacak riskler içerir. İşte bu yüzden göz altı torbaları ya da alt göz kapağı estetiği olarak bilinen bu operasyonlarda, az evvel saydığımız riskleri almamak ve hastaya sorun yaşatmamak için, alt kirpiklerin hemen altına yapılan 5 milimlik noktasal mikro işlemle, göz altı torbalanmasına neden olan, oluşmuş yağ yastıkçığını alıyoruz.

Lazerle Göz Kapağı Estetiğinde, lazeri alt gözkapağında kirpik dibinden, üst göz kapağında ise gözü açtığımızda oluşan oval çizgiden başlayarak fazla olan sarkmış deri dokusunu almak için kullanıyoruz. Bir anlamda oradaki fazla deri dokusunu buharlaştırıyoruz.

Hiç kesi izi yapılmadan uygulanan bu işlem sonrasında alt göz kapağının yanaktan ayrılmasına neden olan, yerçekimine bağlı olarak aşağı düşen yanaklar sebebiyle oluşan çökük hatta da, Cihantimur Yağ Transferi uygulaması yapıyoruz.

Tüm bu işlemler sonrasında hasta 3-4 gün içinde toparlanıyor ve genç bir bakış açısıyla tekrar dünyaya bakmaya başlıyor.