Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya yönelik işlemlerden oluşur. Her kişinin farklı cilt tipleri, farklı yaşları ve farklı cilt sorunları vardır. Öncelikle cilt analizi yapılarak kişinin problemine göre bakım yada tedaviyi belirlenir. Cilt bakımında bu farklı durumlar için cilt bakım ürünleri ve cihazları ile cildin ihtiyaçlarına göre kişiye özel bakımlar sunulmalıdır. Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek bitkisel peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle hafif bir soyma işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır.

Buhar terapi ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve yağ butonlarının ciltten uzaklaştırılmasından sonra cilt yüksek frekans verilerek derin dezenfeksiyon sağlanır.

Nemlendirici ve besleyici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

Rejuvi Laboratuvarları, 1988 yılında Dr. Wade Cheng tarafından Amerika’da kurulmuştur. Dr. Wade Cheng; kimya, herbaloji ve farmakoloji geçmişi olan biyokimya uzmanıdır. Modern cilt bakım ürün serisi ve ekstra bakım teknolojileri ile profesyonel ürün gamı sunmaktadır. Halen Dermokozmetik Kliniler, Güzellik Merkezleri, Plastik Cerrrahi Klinikleri tarafından tüm dünyada kullanılmaktadır. Ürünler hayvansal testlerde kullanılmamak ile beraber hayvansal bileşen ve yapay kokular içermez. Geniş ürün yelpazesinde yer alan ürünler AHA ve bitkisel ekstreler içermektedir.

Hayat boyu gözlemlenen akne,leke,anti-aging, gözenek sıkıştırma, kuruluk,hassasiyet,cilt canlandırma, göz çevresi anti-aging ve koyu halkalar gibi cildin tüm problemlerinde geniş ürün yelpazesi ile kullanılma sunulmaktadır.

Rejuvi Yenileyici ve Canlandırıcı Şeker Bakımı

Cildin temel ihtiyacı derinlemesine temizleme ve cilt altı kollajen ve elastinlerin sürekli uyarımı ile dolgunluğunun sağlanmasıdır. Tüm cilt tiplerine uygun yenileyici ve canlandırıcı şeker bakımı ilk etapta cildin staratum korneum ( keratine olmuş ölü tabaka )  tabakasını  ciltten uzaklaştırır ve cildin altında dermis tabakasında taze hücrelerin sirkülasyonunu hızlandırır. Düzenli bakımlar ile cilt dışarıdan daha parlak, canlı ve sağlıklı görünür iken dermis tabakasında ise sürekli canlı kollajen ve elastinler ile yaşlanma etkilerini geciktirir. Cilt içten dışa yenilenir ! Şeker kamışından elde edilen doğal bir şeker olan Glikolik Asit ile ciltteki mucizevi değişimi hissedin !  Düzenli 6-8 seans uygulama ile ciltteki gözle görülür farklılığı yaşayabileceksiniz.Tüm cilt tiplerine uygun bir uygulamadır.

Rejuvi Akne Bakımı

Her insanda, her cinste ve her yaşta görülebilen aknelerinizden cilt bakımı ile kurtulmanız mümkün ! Ciltte aşırı yağ üretimi, keratin tabakasında artış, akne bakterisi ve enflamasyon sonucu oluşan akne; derinlemesine temizleme ve cilt ile dost hafif ürünlerin kombinasyonu ile akne bakımında giderilebilmektedir.  Aknenin içten dışa tedavisini sağlayarak ve  cilt yüzeyinde bıraktığı hasarları gidererek akne bakımı ile aknelerinizi giderebilirsiniz. Kullanılan dermokozmetik ürünler ile ilaca gereksinim kalmadan ilk tedavi basamağımız akne bakımı ile cildinizde sonuç verebilmektedir.

 • Klasik Cilt Bakımı
 • Yoğun Cilt Bakımı
 • Rejuvi Cilt Bakımları
 • Canlandırıcı Program
 • Cilt Gençleştirme Bakımı
 • Oily Skin – Sivilceye Eğilimli Ciltler için Bakım
 • Eye Serum – Göz Çevresi Bakımı
 • Casmara maske çeşitleri
 • Anti-Ageing Bakım
 • Özel Bakım Kürleri ile Cilt Bakımı
 • Kimyasal peeling
 • DermaRoller- Cilt gençleştirme
 • Kolajen maske
 • Detaylı bilgi için iletişim formumuzu doldurun biz sizi arayalım.