modelAlexandrite Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve en hızlı yöntemidir. Alexandrite lazer epilasyon, medikal estetik alanında en çok kabul edilen lazer sistemlerinden birisidir. Alexandrite lazer ile yapılan epilasyonda önemli olan cihazın kalitesi ve uygulacıdır. Kıl köklerini verilen ısı ile yok eden bu yöntemde cilt zarar görmez. Kök yok olduğu için kılın tekrar çıkma ihtimali en aza indirgenmiş olur.

Ağda, tüy dökücüler, traş ve diğer bir çok yöntem, istenmeyen tüylerden kurtulmanın sadece geçici çözümleridir. Lazer epilasyon, vücudun göz çevresi hariç her bölgesinde kolaylıkla uygulanabilir.

Epilasyonda en etkili teknolojilerden birisi olan Alexandrite Sistemi, “The Laser of Epilation” ödülünü almış, FDA tarafından onaylanmış, patentli bir teknolojidir.

 

Seans Sayısı ve Aralıkları

 Lazer epilasyon tedavisi kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücut bölgesinde 4-6, yüz bölgesinde 7-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları ise 4-6 hafta arasında değişebilir.

 

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Lazer epilasyon yaptırmadan 2 hafta önce ve 2 hafta sonra güneş veya solaryum ile bronzlaşılmaması gerekmektedir. Lazer epilasyon sonrası ciltte  kızarıklık görülmesi normaldir, birkaç saat içerisinde bu kızarıklıklar geçmektedir.

maxresdefault (1) udalenie-lazerom-470x313 epilation-gentle-lase-3

Lazer Epilasyonun Avantajları

  • Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar.
  • Az ağrılı bir yöntemdir, çok kısa sürede vücuttaki tüm tüyler temizlenebilir.
  • Kısa sürede geniş alanlara uygulanabilir ve özel bakım gerektirmez.
  • Batık kılların ve kıl dönmelerinin en önemli tedavi yöntemlerinden biridir.
  • Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.
  • Uygulama sırasında cihazın hiç bir parçası cilde temas etmez, dolayısıyla hijyen problemleri yaşanmaz.